Sociální pracovník - zástupce vedoucího Domu Samaritán

Zařízení: Dům Samaritán
Místo výkonu: Dům Samaritán, Štefánikova 1, 400 01 Ústí nad Labem
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: 1. března
Výběrové řízení: Ano
Kontaktní osoba: Bc. Vendula Krištofová

Místo výkonu práce: Dům Samaritán, Štefánikova č.p. 246/1, Klíše, Ústí nad Labem.

Náplň práce: cílem služeb je začlenění osob bez přístřeší do společnosti, podpora těchto osob při řešení

obtížných životních situací, zmírnění negativních dopadů souvisejících se ztrátou přístřeší, pomoc s

orientací uživatelů v oblastech společenského života, s jejich návratem na trh práce, pomoc se získáním

nového bydlení, zlepšením zdravotního stavu.

Požadované vzdělání: vysokoškolské, bakalářské, vyšší odborné (obor Sociální práce, Sociální politika,

Sociální pedagogika)

Požadované dovednosti a osobnostní předpoklady:

- podmínkou praxe v sociálních službách (praxe v oblasti sociálních služeb pro osoby bez přístřeší

výhodou)

- orientace v oblasti sociálních služeb

- znalost Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách

- znalost Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb (aktivní účast na tvorbě nebo revidování

Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb výhodou)

- motivace k práci s cílovou skupinou - osoby bez přístřeší

- motivace k práci ve 3 sociálních službách (azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum), které

jsou poskytovány 3 formami (pobytová, ambulantní, terénní)

- chuť a ambice pracovat na pozici zástupce vedoucího (úzká spolupráce s vedoucím Domu Samaritán,

zastupování vedoucího v jeho nepřítomnosti, administrativní úkony spojené s řízením služeb a vedením lidí

zkušenost ve vedoucí funkci není podmínkou)

- znalost práce na PC

- psychická stabilita, schopnost empatie, schopnost týmové spolupráce

- ochota a zájem se vzdělávat, odborně růst, být otevřený změnám

- trestní a morální bezúhonnost

- zdravotní způsobilost

- samostatnost, zodpovědnost, tvořivost, nápaditost

Nabízíme:

- příjemné pracovní prostředí, skvělý kolektiv

- práce v týmu zkušených pracovníků

- možnost seberealizace

- velký prostor pro sebevzdělávání a odborný růst

- získání zkušeností s vedením lidí a s řízením sociálních služeb (velice úzká spolupráce s vedoucím, který

má na dané pozici dlouholeté zkušenosti)

- mzdové ohodnocení ve výši od 20.000Kč (hrubá mzda), zaměstnanecké benefity

- pružná pracovní doba, možnost práce z domova

- práci v neustále se rozvíjející, stabilní a dlouhodobě fungující organizaci (Oblastní charita Ústí nad

Labem)

- práci v Domě Samaritán a to ve 3 sociálních službách, které mají v Ústí nad Labem nezastupitelné místo.

V případě zájmu nás kontaktujte pouze na e-mailu (prosíme, netelefonujte). Profesní životopis a motivační

dopis zašlete nejpozději do 23.2.2018 na e-mail: kristofova.v@charitausti.cz.

Výběrové řízení je tříkolové, v první kole proběhne výběr na základě zaslaného životopisu a motivačního

dopisu. V druhém kole budou vybraní kandidáti pozváni k přijímacímu pohovoru. Uchazeči vybraní do

třetího kola se zúčastní jednodenní stáže v zařízení. Přijímací pohovory a stáže budou probíhat ve dnech

26. - 28.2.2018.