Osud sympaťáka Jirky nám není lhostejný! Pomůžete i Vy?

Jirka ŠkuthanJirka se od mala věnoval různým sportům, hrál fotbal i florbal, jeho srdeční záležitost pak byl požární sport a Jirkův velký sen byl stát se hasičem jako jeho táta…

pokračování...

 

Poslední prázdninový den během srpnové neděle roku 2016 přišel tragický zvrat v životě šestnáctiletého mladíka. S kamarády se šel vykoupat do Vápenky v Lahošti na Teplicku. Po skoku z břehu do vody mladík utrpěl závažný úraz, došlo k nárazu, při kterém si Jirka rozdrtil šestý krční obratel, a bohužel v tomto místě došlo k přerušení míchy. Následkem toho následně došlo k ochrnutí těla od prsou dolů a ke snížení hybnosti rukou. Závěr lékařů „Jirka už nikdy nebude chodit“ byl zdrcující. Následovaly dlouhé pobyty ve specializovaných nemocnicích v Ústí nad Labem a v Liberci, poté následoval pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Nyní je Jirka doma a pomalu se učí žít se svým handicapem. Momentálně je jeho snem dostudovat školu a vrátit se ke sportu.

A právě pro tohoto mladého bojovníka vyhlašuje Oblastní charita Ústí nad Labem veřejnou sbírku. Cílem této sbírky je finančně podpořit Jirku a jeho rodinu a pomoci jim v nelehké životní situaci. Výtěžek ze sbírky bude použit na úpravu bezbariérového bydlení, na rehabilitační pomůcky, na intenzivní rehabilitační pobyt a v neposlední řadě také k nákupu vhodného sportovního vybavení, které pomůže Jirkovi být zase aktivní a plnit si tak své sny.

Vaše příspěvky v jakékoliv výši můžete zasílat na transparentní účet č. 7763377/0300. Přispějte tak spolu s námi na dobrou věc – i malý dar se počítá… Všem dárcům předem velice děkujeme!

Náhled na transparentní účet ČSOB je možný ZDE